ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΟ Κ15

Ο «ΑΡΙΩΝ» στην κορυφή του Διασωματειακού Κ15

Τελική Κατάταξη
1. ΑΡΙΩΝ
2.ΑΕΤΟΙ
3.LBC
4.ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ
5.ΑΛΠΑΤΡΟΣ
6.ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ
7.ΠΡΟΟΔΟΣ

Φάση Νοκ-Άουτ

ΑΡΙΩΝ – LBC 4-0

Ι.Ταμπούρλας – Χ.Γεωργίου 21-18, 17-21, 21-18

Κ.Γιαννόπουλος – Δ.Αριστείδης 21-18, 21-16

Ε.Χαραλάμπους – Α.Αθηνοδώρου 16-21, 21-17, 21-17

Σ.Ιωάννου – Μ.Παναγίδου 21-6, 21-5

ΑΕΤΟΙ – ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ 4-0

Π.Αδάμου – Ν.Πίσσης 21-14, 21-6

Ε.Χατζηπαντελής – Φ.Χατζηπροκόπης 21-14, 21-17

Α.Αβραάμ – Α.Κουππή 21-14, 21-5

Ε.Ζάνου – Ε.Λάμπρου 21-12, 21-19

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΕΤΟΙ – ΑΡΙΩΝ 0-4

Π.Αδάμου – Ι.Ταμπούρλας 12-21, 15-21

Ε.Χατζηπαντελής – Κ.Γιαννόπουλος 17-21, 10-21

Α.Γεωργίου – Ε.Χαραλάμπους 11-21, 7-21

Α.Αβραάμ – Σ.Ιωάννου 19-21, 19-21

*Ενημέρωση 12/09/20

Ολοκληρώθηκε νωρίτερα σήμερα η φάση των ομίλων για το Διασωματειακό Πρωτάθλημα Κ15.

 Όμιλος Α 
1.ΑΡΙΩΝ6
2.ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ5
3.ΑΛΠΑΤΡΟΣ4
4.ΠΡΟΟΔΟΣ3

ΑΡΙΩΝ vs ΠΡΟΟΔΟΣ 7-0

Ι.Ταμπούρλας – Γ.Σιεκκερής 21-1, 21-7

Ν.Μαρουδιάς – Γ.Παπαγιάννης 21-7, 21-13

Ε.Χαραλάμπους – Σ.Νικολάου 21-6, 21-6

Σ.Ιωάννου – Α.Ζιντσίδου 21-14, 21-19

Ι.Ταμπούρλας/Κ.Γιαννόπουλος – Γ.Σιεκκερής/Α.Δημητρίου 21-8, 21-4

Ε.Χαραλάμπους/Σ.Ιωάννου – Σ.Νικολάου/Α.Ζιντσίδου 21-9, 21-10

Ε.Ταμπούρλα/Κ.Γιαννόπουλος – Σ.Ιωάννου/Γ.Παπαγιάννης 21-8, 21-10

ΑΛΠΑΤΡΟΣ vs ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ 3-4

Ν.Κοκόσης – Ν.Πίσσης 21-5, 21-2

Γ.Πουγιούτας – Φ.Χατζηπροκόπης 17-21, 19-21

Ι.Πιερή – Α.Κουππή 21-16, 19-21, 21-8

ΜΦ.Κούννου – Ε.Λάμπρου 9-21, 6-21

Γ.Πουγιούτας/Π.Κυριάκου – Ν.Πίσσης/Φ.Χατζηπροκόπης 17-21, 21-17, 14-21

Ν.Γουίλιαμ/Ι.Πιερή – Α.Κουππή/Ε.Λάμπρου 16-21, 14-21

Ν.Κοκόσης/Ν.Γουίλιαμ – Χ.Πίσση/Κ.Μιχαήλ 21-5, 21-6

ΑΡΙΩΝ vs ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ 7-0

Ι.Ταμπούρλας – Ν.Πίσσης 21-6, 21-12

Κ.Γιαννόπουλος – Φ.Χατζηπροκόπης 21-10, 21-19

Σ.Ιωάννου – Α.Κουππή 21-10, 21-8

Ε.Ταμπούρλα – Ε.Λάμπρου 21-14, 21-9

Ι.Ταμπούρλας/Κ.Γιαννόπουλος – Ν.Πίσσης/Φ.Χατζηπροκόπης 21-8, 21-12

Ε.Χαραλάμπους/Ε.Ταμπούρλα – Α.Κουππή/Ε.Λάμπρου 21-7, 21-8

Ν.Μαρουδιάς/Ε.Χαραλάμπους – Χ.Πίσση/Κ.Μιχαήλ 21-4, 21-7

ΑΛΠΑΤΡΟΣ vs ΠΡΟΟΔΟΣ 5-2

Ν.Κοκόσης – Γ.Σιεκκερής 21-6, 21-5

Γ.Πουγιούτας – Γ.Παπαγιάννης 21-6, 21-16

Ι.Πιερή – Σ.Νικολάου 21-19, 8-21, 21-13

Ν.Γουίλιαμ – Α.Ζιντσίδου 15-21, 9-21

Γ.Πουγιούτας/Π.Βασιλείου – Γ.Σιεκκερής/Γ.Παπαγιάννης 21-15, 21-12

Ν.Γουίλιαμ/ΜΦ.Κούννου – Σ.Νικολάου/Α.Ζιντσίδου 7-21, 9-21

Ν.Κοκόσης/Ι.Πιερή – Α.Δημητρίου/Σ.Ιωάννου 21-6, 21-2

ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ vs ΠΡΟΟΔΟΣ 4-3

Ν.Πίσσης – Α.Δημητρίου 21-8, 21-6

Φ.Χατζηπροκόπης – Γ.Παπαγιάννης 21-4, 21-5

Α.Κουππή – Σ.Νικολάου 14-21, 8-21

Ε.Λάμπρου – Σ.Ιωάννου 21-10, 21-10

Ν.Πίσσης/Φ.Χατζηπροκόπης – Γ.Παπαγιάννης/Γ.Σιεκκερής 21-13, 21-14

Α.Κουππή/Χ.Πίσση – Σ.Νικολάου/Α.Ζιντσίδου 16-21, 14-21

Χ.Πίσση/Κ.Μιχαήλ – Α.Δημητρίου/Α.Ζιντσίδου 17-21, 16-21

ΑΡΙΩΝ – ΑΛΠΑΤΡΟΣ 6-1

Ι.Ταμπούρλας – Ν.Κοκόσης 19-21, 17-21

Κ.Γιαννόπουλος – Π.Βασιλείου 21-16, 21-13

Ε.Χαραλάμπους – Ν.Γουίλιαμ 21-8, 21-1

Σ.Ιωάννου – ΜΦ.Κούννου 21-4, 21-4

Κ.Γιαννόπουλος/Ι.Ταμπούρλας – Ν.Κοκόσης/Γ.Πουγιούτας 21-9, 21-11

Ε.Χαραλάμπους/Σ.Ιωάννου – Ν.Γουίλιαμ/Ι.Πιερή 21-8, 21-9

Ν.Μαρουδιάς/Ε.Ταμπούρλα – Π.Κυριάκου/Ι.Πιερή 21-17, 26-28, 21-18

Όμιλος Β 
1.ΑΕΤΟΙ4
2.LBC3
3.ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ2

ΑΕΤΟΙ – ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ 5-2

Π.Αδάμου – Α.Τσελεπής 21-13, 21-8

Ε.Χατζηπαντελής – Μ.Φελλάς 21-3, 21-10

Α.Γεωργίου – ΜΕ.Αριστοπούλου 11-21, 6-21

Α.Αβραάμ – Α.Τερζή 21-15, 21-10

Χ.Παπαδούρης/Ε.Χατζηπαντελής – Π.Κωνσταντινίδης/Χ.Τσίγκος 21-7, 21-2

Α.Αβραάμ/Ε.Ζάνου – ΜΦ.Χριστοφόρου/Β.Δημητρίου 21-4, 21-5

Π.Αδάμου/Α.Γεωργίου – Α.Τσελεπής/ΜΕ.Αριστοπούλου 15-21, 11-21

LBC vs ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ 5-2

Χ.Γεωργίου – Α.Τσελεπής 21-6, 21-6

Δ.Αριστείδου – Μ.Φελλάς 21-10, 21-12

Β.Αρχιτεκτονίδου – ΜΕ.Αριστοπούλου 10-21, 6-21

Μ.Παναγίδου – Α.Τερζή 12-21, 10-21

Δ.Αριστείδης/Γ.Σιακαλλής – Μ.Φελλάς/Π.Κωνσταντινίδης 21-17, 21-15

Α.Αθηνοδώρου/Β.Αρχιτεκτονίδη – Α.Τερζή/Β.Δημητρίου 21-13, 21-10

Χ.Γεωργίου/Α.Αθηνοδώρου – ΜΕ.Αριστοπούλου/Α.Τσελεπής 21-13, 21-19

AETOI vs LBC 4-3

E.Χατζηπαντελής – Χ.Γεωργίου 10-21, 6-21

Χ.Παπαδούρης – Δ.Αριστείδης 21-10, 21-12

Α.Γεωργίου – Β.Αρχιτεκτονίδου 18-21, 21-14, 21-17

Ε.Ζάνου – Μ.Παναγίδου 17-21, 21-12, 21-4

Ε.Χατζηπαντελής/Π.Αδάμου – Δ.Αριστείδης/Γ.Σιακαλλής 21-10, 21-15

Α.Αβραάμ/Ε.Ζάνου – Α.Αθηνοδώρου/Β.Αρχιτεκτονίδη 1-21, 7-21

Π.Αδάμου/Α.Αβραάμ – Χ.Γεωργίου/Α.Αθηνοδώρου 10-21, 15-21

Αύριο στις 9.00 θα διεξαχθεί η τελική φάση (νοκ άουτ)  με τους αγώνες:

ΑΡΙΩΝ vs LBC

AETOI vs ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ

ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΛΙΚΙΑΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 15 ΕΤΩΝ

Η ΚΟΜ προκηρύσσει την έναρξη του πιο κάτω Διασωματειακού Πρωταθλήματος Κάτω των 15 ετών ως ακολούθως:

  • Το Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί το Σάββατο και Κυριακή 12-13 Σεπτεμβρίου 2020.
  • Όλοι οι αγώνες θα διεξάγονται στο Α΄Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δομετίου, εκτός και αν προκύψει κάποια αλλαγή στο πρόγραμμα.
  • Οι ώρες έναρξης των αγώνων θα ανακοινωθούν αργότερα, ανάλογα και με τον αριθμό των συμμετοχών.
  • Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι αθλητές/τριες έχουν γεννηθεί την 1/1/2006 και μετά.
  • Οι αθλητές/τριες που αγωνίζονται στα Διασωματειακά Πρωταθλήματα πρέπει απαραίτητα να κατέχουν ατομικό Δελτίο Ταυτότητας της ΚΟΜ και εν ισχύ Δελτίο Υγείας.
  • Οι δηλώσεις συμμετοχής των σωματείων (Έντυπο Δ.Π. 2) για τα πιο πάνω Πρωταθλήματα πρέπει να υποβληθούν στη Τ.Ε. της ΚΟΜ το αργότερο μέχρι την Πέμπτη, 3 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 13:00.
  • Η κλήρωση θα διεξαχθεί στα γραφεία της ΚΟΜ την Πέμπτη, 3 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 19.30.
  • Οι επιδιαιτητές των αγώνων καθώς και τα φτερά που θα χρησιμοποιηθούν για τη διεξαγωγή των πρωταθλημάτων θα ανακοινωθούν αργότερα.
  • Η Οργανωτική Επιτροπή (Τ.Ε. της ΚΟΜ) έχει το δικαίωμα αναθεώρησης της πιο πάνω προκήρυξης.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s